تولید داروی درمان آرتروز با پروتئین زهر عقرب

تولید داروی درمان آرتروز با پروتئین زهر عقرب

برخی مخلوقات به شدت سمی مانند مار، عقرب و رتیل می توانند به درمان بسیاری از بیماری ها کمک کنند و حالا مشخص شده زهر عقرب دارای پروتئینی برای مداوای آرتروز است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، محققان مرکز تحقیقاتی فرد هاچینسون از شناسایی پروتئینی خاص در زهر عقرب خبر داده اند که می تواند در آینده برای تولید داروهای درمان آرتروز به کار رود.

در حال حاضر داروهایی برای درمان دردهای بیماران مبتلا به آرتروز در بازار وجود دارد، اما تمامی این داروها دارای عوارض جانبی هستند و لذا مشکلاتی را برای بیماران ایجاد می کنند و به عنوان مثال موجب افزایش فشار خون یا چاقی می شوند. همچنین این داروها مدیریت شرایط را برای بیماران مبتلا به دیابت دشوارتر می کنند.

 

از همین رو بیماران مبتلا به آرتروز باید از داروهایی استفاده کنند که عوارض جانبی تازه ای را برای آنها ایجاد نکنند و سلامتشان را بیشتر به خطر نیندازند. استفاده از پروتئین زهر عقرب برای تولید داروی ضدآرتروز می تواند به حل این مشکل کمک کند.

پیش از این هم خواص درمانی زهر عقرب برای پزشکان شناخته شده بود، اما این اولین بار است که پروتئینی بدون عوارض جانبی در زهر عقرب برای درمان آرتروز شناسایی می شود. محققان فعلا در حال مطالعه نحوه رفتار این پروتئین در بدن موش ها هستند و بعد از تکمیل آزمایش های خود امیدوارند بتوانند این روش درمانی را بر روی موش ها نیز آزمایش  کنند.

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.