ویروس کرونا بیمارستان های چین را تسخیر کرد / سرنوشت مبهم بیماران متفرفه در مراکز درمانی

ویروس کرونا بیمارستان های چین را تسخیر کرد / سرنوشت مبهم بیماران متفرفه در مراکز درمانی
رای مقابله با ویروس کرونا دولت چین بیمارستان ها را به تصرف خود درآورده است و به عبارتی واضح تر اساسا سرویس دهی به بیماران دیگر را از دسترس خارج کرده است. در چنین شرایطی بیماران دیگر بیماریها مثل بیماران مبتلا به سرطان یا انواع مشکلات دیگر در شرایطی نابهنجار قرار دارند.
 برای مقابله با ویروس کرونا دولت چین بیمارستان ها را به تصرف خود درآورده است و به عبارتی واضح تر اساسا سرویس دهی به بیماران دیگر را از دسترس خارج کرده است. در چنین شرایطی بیماران دیگر بیماریها مثل بیماران مبتلا به سرطان یا انواع مشکلات دیگر در شرایطی نابهنجار قرار دارند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب به نقل از نشنال پست، مقامات چینی از اورژانس بیمارستان های خصوصی و هتل ها تا برخی آپارتمان ها را تسخیر کرده اند تا به شکل تخصصی، بیماران مبتلا به ویروس کرونا را تحت نظارت قرار دهند.

اما این اقدامات ، به ویژه این اقدامات در بیمارستان ها ، برخی از افراد را با سایر بیماریهای تهدیدکننده حیات بدون مراقبت های جدی تنها گذاشته است و آن چیزی را ایجاد می کند که یکی از بستگان بیماری که مبتلا به سرطان است یک فاجعه "بشردوستانه" می نامد.

ویروس کرونا بیمارستان های چین را تسخیر کرد / سرنوشت مبهم بیماران متفرفه در مراکز درمانی

در ووهان ، مرکز شیوع بیماری ، مقامات محلی دفاتر ، خوابگاه های دانشجویی و بیمارستان های دیگری را برای ایجاد تختخواب بیشتر برای بیماران کرونا توقیف کرده اند. اما سیستم بهداشت عمومی  ووهان به دلیل همه گیری عملا از بین رفته است. به عبارتی دولت اساساً سایر بیماری ها را نادیده گرفته است. "لیو کنگ فنگ ، یکی از ساکنان شهر ، گفت که مادر وی از سرطان رنج می برد ، اما امکان بستری خود در بیمارستان را به علت هجوم  بیماران کرونا از دست داده بود."

پس از آنکه مقامات دستور قرنطینه شدن ووهان را صادر کردند ویروس دومین اقتصاد بزرگ جهان را متوقف کرده و کارخانه ها و مشاغل در سراسر چین تعطیل شدند. رئیس سازمان بهداشت جهانی این هفته هشدار داد که شیوع این بیماری "تهدیدی بسیار جدی برای سایر جهان" به شمار می رود زیرا تعداد عفونت های تایید شده در چین در اواخر روز سه‌شنبه به 446533 نفر رسید که 1111 نفر نیز کشته شدند.

کن لیانگ ، یکی از مقامات ارشد توسعه ملی چین نیز به یک تعارض جدی اشاره کرد و گفت: "اگر ما به کار خود برگردیم ، در کوتاه مدت دچار کمبود تجهیزات پزشکی خواهیم شد و  اگر برنگردیم نیز در درازمدت سایر کالاهای روزمره ضروری را تمام خواهیم کرد."

آقای لیو ، ساکن ووهان گفت ، دولت مرکزی شهر، مادر وی را که  از ابتلا به سرطان معده رنج می برد، از بخش سرطان گوانگفا اخراج کرده اند تا راه را برای بیماران مبتلا به کرونا آزاد کنند.آقای لیو گفت: "وضعیت وی به طرز چشمگیری بدتر شده است." سایر بیمارستان های این شهر نیز به وی گفته اند که جایی برای بیماران سرطانی ندارند.

آقای لیو گفت: "تنها چیزی که می خواهیم تزریق منظم مسکن ها و مایعات داخل وریدی است تا بتواند با آرامش از دنیا برود. من می دانم که بسیاری از افراد مریضی که مثل مادر من از بیمارستان اخراج شده اند، به سرعت از دنیا رفته اند."

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.