بیماری آنفولانزا در قروه کنترل شده است

بیماری آنفولانزا در قروه کنترل شده است

رئیس مرکز شبکه بهداشت قروه گفت:در دو ماه اخیر هیج گزارشی در ارتباط با ابتلای مردم این شهرستان به ویروس آنفولانزا دریافت نشده است.

مسعود معتمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قروه اظهار داشت: در چند ماه اخیر ۱۸ نفر در قروه به ویروس آنفولانزا مبتلا شدند اما با وجود ارائه خدمات پزشکی و درمانی به دلیل حادبودن بیماری ۳ نفر از آنها فوت شدند.

وی در ادامه تصریح کرد:در ۲ ماه اخیر هیچ موردی از ابتلای مراجعه‌کنندگان به مراکز درمانی قروه در مورد ویروس آنفولانزا مشاهده نشده و این بیماری کنترل شده است.

وی اضافه کرد: رعایت نظافت شخصی مانند شستن دست و صورت با آب و صابون و عدم مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک می‌تواند از عوامل پیشگیری‌کننده ابتلا به آنفولانزا محسوب شود.

معتمدی در پیامی به افراد در معرض خطر ابتلا به آنفلولانزا اذعان داشت:کودکان زیر ۵ سال، افراد بالای ۶۰ سال، مادران باردار، بیماران مزمن قلبی یا ریوی و کلیوی، بیماران دیابتی و دیالیزی و بیماران مبتلا به سرطان از جمله گروه‌هایی هستند که خطر ابتلا به بیماری آنفولانزا را دارند.

رئیس شبکه بهداشت قروه افزود: افرادی که به سردرد، ضعف و درد عمومی بدن، خستگی شدید و ناراحتی قفسه سینه و اسهال مواجه هستند و توان خارج از خانه را ندارند امکان مبتلاشدن به ویروس آنفولانزا را دارند و باید در مراکز درمانی تحت مراقبت قرار گیرند.

معتمدی در پایان گفت: با توجه به شایعه شیرهای پاستوریزه آلوده کشور به سم افلاتوکسین، هیچ موردی در قروه گزارش نشده و سلامت این محصول لبنی خوراکی مورد تایید است.

دسته ها: اخبار

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.