رایج ترین سوالات طب سنتی

رایج  ترین سوالات طب سنتی
  • پرسش: برای رقیق شدن خون چه کنیم؟

پاسخ: از تصفیه کننده های خون استفاده کنید. مثلا می توانید از آلبالو استفاده کنید. زغال اخته، شاتوت، زرشک و ... را نیز می توانید استفاده کنید. اگر کسانی مشکل اذیت شدن معده را دارند این مواد را با عسل میل کنند. شربت سکنجبین با عرق نعنا یا دمنوش نعنا نیز خون را صاف می کند.

کسانی که می  خواهند خونشان رقیق و صاف شود، می توانند بین 10 تا 15 دانه عناب را سوراخ کنند، سپس دم کنند و عصار آن را بگیرند، سپس آن را در آبمیوه گیری با رنده کاهو میکس کنند و روزی یک تا دو لیوان از آن را میل نمایند. این نوشیدنی باعث باز شدن رو، درمان کبد چرب، صاف کردن خون، جوشش خون و فشار خون عالی است و بهتر است که ناشتا مصرف شود.


  • پرسش: پودر جنسینگ در چاقی مؤثر است؟

پاسخ: طبع جنسینگ گرم و خشک است و در افراد مختلف با طبع های مختلف تبعات متفاوتی دارد. در بعضی ها که ضعف قوت دارند و هضمشان خوب نیست، این ماده کمک به چاق شدن می کند.


  • پرسش: برای کسانی که شب ها مجبورند کار کنند، چه توصیه ای دارید؟

پاسخ: کسانی که مجبور هستند شب ها بیدار بمانند، باید تدابیری استفاده کنند که سردی و رطوبت مغزشان کم شود. مثلا استفاده از قهوه باعث خشک شدن مغز و کم شدن رطوبت و سردی می شود. خوردن هل و چوب دارچین نیز نشاط بخش و کاهنده سرما و رطوبت مغز هستند. مصرف مقدار کم بهار نارنج انسان را خواب آلود و مصرف زیاد آن باعث بی خوابی می شود.


  • پرسش: داغ شدن کف پاها چرا اتفاق می افتد؟

پاسخ: می تواند به علت ازدیاد اخلاط زائد و سوخته باشد. ممکن است این اختلاط، عوره، چربی، قند و ... باشند. گاهی هم ممکن است که به علت خشم و عصبانیت، سوخت و ساز بدن بالا برود و کبد بیشتر کار کند، این موضوع هم می تواند باعث داغ شدن کف چاها شود. دمنوش عناب و کاهو، می تواند برای رفع مسئله مؤثر باشد. خوردن کاسنی تره و خاکشیر، آبمیوه هایی مانند آب آلبالو، آب انار و آب زرشک نیز چاره ای دیگر برای این مشکل هستند.


  • پرسش: خون دادن برای چه کسانی مضر است؟

پاسخ: کسانی که کیفیت خونشان بد می شود، یا اینکه می خواهند خون خیلی کمی از آنها گرفته شود، بهتر است به جای اهدای خون ابتدا به سراغ حجامت و راه های دیگر طب سنتی بروند تا کیفیت خونشان بالا برود.

کسانی که خون پاک و سالمی دارند حتما بهتر است که خون بدهند تا کیفیت خونشان همچنان خوب بماند و در عین حال به افراد دیگری نیز کمک کرده باشند.


  • پرسش: قبل از خون دادن چه بخوریم؟

پاسخ: بهتر است قبل و بعد از خون دادن به جای موادی مانند ساندیس از سکنجبین، شربت لیمو و عسل، شربت عناب و کاهو و سوپ جو بخورند تا هم خون خوبی اهدا کنند هم پس از اهدا آسیبی به خودشان نرسد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.