رایج ترین پرسش و پاسخ ها

رایج ترین پرسش و پاسخ ها
  • پرسش: چه تفاوتی بین داروهای شیمیایی و سنتی است؟

پاسخ: اغلب داروهای شیمیایی اثر سرکوب کنندگی داشته و اثر درمانی ندارد، همچنین طب نوین بیمار را تا آخر عمر مجبور به مصرف داروهای شیمیایی می کنند بدون اینکه درمان کنند. اما طب سنتی علت بیماری را با شناحت مزاج و اصلاح مزاجی درمان می کند. وابستگی به داروهای شیمیایی و مضرات آن، از دغدغه های جدی و رایج میان بیشتر افراد جامعه است. به همین دلیل برخی ترجیح می دهند از طب های فشاری، سوزنی، و سنتی یا گیاهی کمک بگیرند و با مشاهده آثار مثبت، به دیگران توصیه می کنند از این روش ها برای حل مشکل خود بهره ببرند.


  •  پرسش: داروهای گیاهی چه تاثیری بر درمان بیماری ها دارند؟

پاسخ: تفاوت عمده ای که داروهای گیاهی و شیمیایی دارند این است که داروهای گیاهی تدریجا بر خطری که بدن را تهدید می کند، اثر می کند و امکان دارد میزان دزی که بدن شما برای رفع بیماری احتیاج دارد، بلافاصله تاثیر نگذارد، ولی داروی شیمیایی به سرعت اثر خود را نشان می دهد. اما به طور کلی بسیاری از گیاهان دارویی در درمان سرطان ها و بیماری های روحی-روانی مورد استفاده قرار می گیرند. خیلی از گیاهان می توانند اثرات مثبتی را برای بیماران داشته باشند، حتی سبزیجاتی که شما از سبد غذایی هر روزتان استفاده می کنید مثل دارو عمل می کند.


  • پرسش: چرا اصولا مردم بیشتر از داروهای شیمیایی استفاده می کنند؟

پاسخ: داروهای مختلفی تحت اجازه وزارت بهداشت بعنوان داروهای گیاهی وارد بازار می شوند که به دلایل خاصی این داروها گران تر از داروهای شیمیایی هستند. در حال حاضر داروهای گیاهی جز پوشش بیمه به حساب نمی آیند تا مردم بتوانند با هزینه کمتر آنها را تهیه کنند. از این رو معمولا استقبال بیشتری از داروهای شیمیایی می شود. البته اعتقادات دیگری نیز برای مصرف داروهای شیمیایی وجود دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند داروهای شیمیایی تاثیر سریعتری بر درمان بیماری ها دارد.


 

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.