سایت های غیرمجاز طب سنتی با حساسیت رصد می شود.

سایت های غیرمجاز طب سنتی با حساسیت رصد می شود.

رئیس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:

سایت های غیر مجاز در زمینه طب سنتی و داروهای گیاهی دروغین با حساسیت ویژه رصد و با گردانندگان آن ها به صورت جدی برخورد می شود.

غلامرضا اصغری در جمع خبرنگاران در ارومیه افزود: این متخلفان، با هماهنگی مسوولان قضایی در سطح کشور با برخورد قانونی مواجه می شوند.

وی اضافه کرد: این سایت ها در بیشتر موارد ادعاهای دروغینی در خصوص درمان سرطان، تقویت قوای جنسی، درمان ناباروری، لاغری و موضوعات دیگر منتشر می کنند.

مراکز غیرمجاز طب سنتی نیز با تبلیغات اغواکننده و بسیار گران قیمت به سلامت مردم آسیب می زنند و سیاست ما، توسعه طب سنتی در چارچوب سیاست های کلی نظام سلامت و جلوگیری از این تخلف ها است.

وی ادامه داد: با ترویج و استفاده از طب سنتی می توانیم این طب را به برند درمانی کشور در سطح جهان تبدیل کنیم. طب ایرانی سنتی مکمل طب رایج است و می تواند بسیاری از بیماری ها که به صورت کامل در طب رایج درمان نمی شود را درمان کند.

اصغری افزود: این سازمان آمادگی لازم برای گسترش سلامتکده ها در نقاط مختلف کشور با تسهیل شرایط اداری و اعطای تسهیلات مالی به افراد متقاضی را دارد. مرکز طب ایرانی سنتی باید توسط پزشکان عمومی و دارای سابقه درمان، راه اندازی شود و تمام مراحل درمان در طب ایرانی سنتی باید استاندار باشد.

همچنین اصغری بیان کرد: دوره های آموزشی طب ایرانی سنتی باید برای تمامی پزشکان عمومی در کشور برگزار شود تا این طب در بین اعضای جامعه پزشکی رواج یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.