ممنوعیت فروش آنلاین هرگونه دارو

ممنوعیت فروش آنلاین هرگونه دارو

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: 

تاسیس داروخانه و یا فروشگاه آنلاین توزیع دارو مجاز نیست و تنها داروخانه های مجاز موجود می توانند مجوز فروش اینترنتی برای فروش محصولات غیردارویی دریافت کنند.

کیانوش جهانپور همچنین عنوان کرد: فروش هرگونه دارو، اعم از داروهای بدون نسخه(OTC) یا با نسخه، توسط داروخانه های مجاز به فروش اینترنتی، ممنوع بوده و فروش دارو تنها در محل داروخانه های حقیقی امکانپذیر است.

وی افزود: هیچ فروشگاه دارویی مجاز آنلاین نداریم و افراد و فروشگاه های مجاز عرضه کننده دارو، شناسایی و به پلیس فتا و دستگاه قضایی معرفی خواهند شد، چنانکه در یکسال گذشته بیش از 2000 کانال، سایت یا پیج به پلیس فتا معرفی شده است.

سرپرست روابط عمومی سازمان غذا و دارو در ادامه افزود:

ضابطه فروش اینترنتی محصولات سلامت محور غیردارویی در سازمان غذا و دارو تدوین شده و در مورد اجراست و ویرایش جدید آن هم به زودی ابلاغ خواهد شد، لکن بحثی بنام فروش دارو بصورت مجازی و  برخط مطرح نیست و صرفا محصولات و فرآورده های سلامت محور غیردارویی مجاز و اصیل اعم از فرآورده های طبیعی، سنتی، مکمل های تغذیه ای، رژیمی، ورزشی و ملزومات پزشکی از طریق داروخانه های دارای مجوز فروش اینترنتی از معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور یا سازمان غذا و دارو قابل عرضه خواهند بود و فروش عمده این موارد نیز به صورت اینترنتی مجاز نخواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.