توزیع واکسن جدید آنفلوآنزا از نیمه شهریور ماه

توزیع واکسن جدید آنفلوآنزا از نیمه شهریور ماه

رئیس اداره بیولوژیک سازمان غذا و دارو از توزیع واکسن آنفلوآنزا از نیمه شهریور ماه خبر داد و گفت: امسال برای ورود 2 میلیون و 200 هزار دوز واکسن آنفلوآنزا برنامه ریزی کرده ایم.

دکتر علی واشقانی درباره وضعیت تامین واکسن آنفلوآنزا، گفت: موضوع  آنفلوآنزا بحث روز ماست چرا که در حال نزدیک شدن به فصلی هستیم که باید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنیم. در این زمینه با توافقی که با مرکز مدیریت بیماری های وزارت بهداشت انجام دادیم، از نیمه شهریور ماه توزیع واکسن آنفلوآنزا در کشور آغاز شد.

وی با بیان اینکه واکسن آنفلوآنزا به صورت سالیانه ارزیابی می شود و ما مجبوریم که ارزیابی هایمان را برای این واکسن به صورت سالیانه انجام دهیم، افزود: در عین حال ارزیابی می کنیم که آیا واکسن توانسته در حدی که انتظار می رفت شیوع را کنترل کند یا خیر؟. در حال حاضر هم برنامه ریزی برای وارد شدن واکسن آنفلوآنزا به کشور انجام شده است. بر همین اساس از حدود چند ماه پیش مدارک فنی و کیفی واکسن هایی که قرار است وارد بازار شوند، دریافت شده و کارشناسان ما بررسی کردند و نمونه برداری ها و اقدامات لازم برای ثبت واکسن انجام شده است. بعد از ثبت، هر محموله ای را که وارد بازار می شود، به صورت اختصاصی بررسی می کنیم تا مجوزش صادر شود.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.