میزان مصرف آب آشامیدنی بسته بندی در ایران

میزان مصرف آب آشامیدنی بسته بندی در ایران

مصرف آب آشامیدنی بسته بندی ایرانی ها، یک دهم کشورهای منطقه

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو (Ifdana)، حداکثر میزان نیتریت و نیترات در آب معدنی به ترتیب 0.1 و 50 قسمت در میلیون نباید تجاوز کند، براساس ضابطه فنی و بهداشتی سازمان غذا و دارو میزان حد مجاز نیترات اخیرا به زیر 30 قسمت درمیلیون کاهش یافته است.

با توجه به اهمیت تامین و اطمینان از سلامت و کیفیت آب های معدنی و آشامیدنی، موضوع طبقه بندی تمام آب های معدنی و آشامیدنی از نظر مرغوبیت و کیفیت با مسئولیت سازمان غذا و دارو در جلسه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی به تصویب رسیده است.

براساس این گزارش، بیشترین واحدهای تولید کننده آب های معدنی بسته بندی شده به ترتیب در استان های فارس، مازندران، کهگیلویه و بویر احمد، گیلان و چهارمحال بختیاری قرار دارند و همچنین بیشترین واحدهای تولید کننده آب های آشامیدنی بسته بندی شده به ترتیب در استان های خوزستان، مازندران، گیلان و ارومیه است.

همچنین طبق گزارشی که انجام شده، در درجه بندی واحدهای تولیدی آب های معدنی براساس مقررات بهداشتی، از تعداد کل 95 واحد تولید کننده، 19 واحد در سطح عالی، 32 واحد در سطح خوب، 33 واحد در سطح متوسط و 11 واحد در سطح ضعیف قرار دارند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.