پسته موجب کاهش قندخون و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی

پسته موجب کاهش قندخون و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی

پژوهشگران علوم تغذیه اعلام کردند نتایج تحقیقات نشان می دهد که مصرف مرتب پسته، با کند کردن عمل جذب کربوهیدرات ها در بدن، موجب کاهش قند خون می شود. آنان می گویند همچنین پسته رژیم غذایی سالمی برای قلب است که نمودار احتمال بیماری های قلبی عروقی را در انسان کاهش می دهد.

تحقیقات اخیر پژوهشگران دانشگاه تورنتو نشان داده است خوردن یک مشت مغز پسته در روز نه تنها یک میان وعده سالم و مغذی است بلکه با کاهش روند جذب کربوهیدرات ها در بدن، باعث کاهش قند خون نیز می شود.

این خشکبار دارای مقادیر زیادی پروتئین گیاهی، مواد نشاسته ای غنی و مواد معدنی مهم مانند پتاسیم و منیزیم است که برای بدن بسیار ضروری و برای تسکین اعصاب مفید است.

نتایج یک مطالعه دیگر نشان می دهد که پسته رژیم غذایی سالمی برای قلب است که نمودار احتمال بیماری های قلبی عروقی را در انسان کاهش می دهد. پسته غنی از آنتی اکسیدان لوتین است. لوتین معمولا در سبزیجات سبز رنگ و میوه های رنگ روشن یافت می شود. پسته در بین آجیل های دیگر در سطح غذایی بالانری قرار دارد. لوتین پسته از کلسترولی که باعث بسته شدن شریان ها می شود، جلوگیری می کند.

خوردن روزانه چند مغز پسته که دارای ترکیبات سالم و رژیم کم چربی است، منجر به کاهش قابل توجه سطح کلسترول LDL یا کلسترول بد خون می شود. کاهش سطح کلسترول بد به معنای باز ماندن شریان های بدن و انجام کامل عمل خون رسانی قلب می شود.

دسته ها: وبلاگ

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.