مصرف بی رویه مسکن ها، چه عوارضی را برای بیمار به دنبال دارد؟

مصرف بی رویه مسکن ها، چه عوارضی را برای بیمار به دنبال دارد؟

این روزها سردردها و کمردردها به دلایل محتلف بسیار فراگیر شده است. در واقع ما تا به دردی اندک دچار می شویم، اقدام به مصرف داروهای مسکن بدون تجویز می کنیم. در حالی که این روند به افزایش حجم بیماری در بدن فرد کمک خواهد کرد و نتیجه ای معکوس دارد. بسیاری از افرادی که برای دریافت این مسکن ها به داروخانه مراجعه می کنند، به نوعی دچار وابستگی به داروهای خواب آور و مسکن هستند. گاهی حتی مجبوری می شویم فرآیند درمان برای قطع این داروها را طراحی کنیم.

سردردهایی داریم که بیمار به دنبال آن به مصرف ژلوفن روی می آورد اما شاید دلیل این سردرد، خونریزی خفیف داخل مغز باشد و فرد با خوردن یک ژلوفن موجب برهم خوردن انعقاد خون شده و خونریزی وسیعی را به وجود آورد. بنابراین مصرف خودسرانه نه تنها بیماری های دیگر را پنهان می کند بلکه موجب تشدید بیماری خواهد شد. مصرف بی رویه مسکن ها، خود باعث سردردهای بیشتری می شود. حس سردردی که از مصرف زیاد دارو ناشی می شود، مشابه دیگر سردردهای رایج و میگرن است.

افرادی که به محض احساس درد در ناحیه سر، گردن و سایر نقاط بدن به داروهای مسکن روی می آورند، در معرض خطر کاهش شنوایی قرار دارند. اینها نتایج تحقیقات تازه ای است که به دست آمده و نشان می دهد که مصرف بی رویه مسکن ها و حتی آنتی بیوتیک ها چه عوارضی دارد. پرداختن به آنتی بیوتیک ها خود مبحثی جداگانه می طلبد. مقاومت بدن نسبت به این داروها افزایش یافته و هر روز بیم آن می رود که عفونت ها در برابر آنتی بیوتیک ها مقاومت بیشتری از خود نشان دهند که در مواردی موجب مرگ می شود.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.