عوارض اجتماعی مصرف غیرمنطقی و بی رویه دارو

عوارض اجتماعی مصرف غیرمنطقی و بی رویه دارو

با وجود آن که بارها توصیه شده است که قبل از مصرف هر دارو به نام دارو و مطالب توصیه شده روی بسته بندی آن و بروشور داخل جعبه توجه کنید و پزشک یا داروساز را از موارد و بیماری های خاص خود یا مصرف داروهای دیگر، برای جلوگیری از تداخلات دارویی و کاهش اثرات مثبت درمانی آن آگاه کنید، اما در بسیاری اوقات نسبت به این موارد بی توجه هستیم.

ما عادت کرده ایم تا سرمان درد گرفت، برویم سر بسته داروها، یک مسکن یا هر داروی دیگری را برای خودمان تجویز کنیم تا حال مان خوب شود. حتی نمی دانیم این دارو چه عوارضی دارد، برای چه تجویز می شود، کارکردش چگونه است و در چه شرایطی باید مصرف شود.

طبیعی است که مصرف داروهای شیمیایی در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته و بشر تلاش می کند به دلیل کمبود وقت، سریع ترین شیوه درمان دردهایش را به دست آورد، غافل از اینکه ممکن است نداشتن شناخت درست نسبت به مصرف صحیح داروها، موجب از بین رفتن سلامتی بدن و صرفا آرام شدن درد مختصری باشد که فکر می کردیم برای مان مضر است. برای دانستن رازهای این مصرف کردن های غلط، با یک دکتر داروساز به گفتگو نشسته ایم تا نظرات ایشان را درباره مصرف های نامطمئن بدانیم.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.